Compare unit price of shopping items in different qualities

Search for BETA-testers and/or promote your own Application in a decent way.

Compare unit price of shopping items in different qualities

Postby aleung » Wed Dec 16, 2009 8:48 pm

Unit Price Compare calculates the unit price of similar products sold in different sizes/qualities and tell which item is less expensive.

The shopping items can be in different unit, e.g. kg, pound and ounce.

Example:
1kg $10 vs. 1lb $3

You can even input quantity like: 250*6+100.


Download from Android Market by searching: Unit Price Compare
Attachments
download.png
Scan to download
download.png (873 Bytes) Viewed 348 times
list.png
Screenshot
list.png (13.08 KiB) Viewed 348 times
item.png
Screenshot
item.png (14.79 KiB) Viewed 348 times
aleung
Once Poster
Once Poster
 
Posts: 1
Joined: Fri Sep 04, 2009 3:51 pm

Top

Return to Promote your Android Application

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests